BASINDA BGL – 2017 YILI

LOJİSTİKTE BAŞAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU 

4 Ekim 2017

BARSAN GLOBAL DIŞ PAZARDA LOJİSTİK MERKEZİ YATIRIMLARINI HIZLANDIRIYOR (pdf)

BARSAN GLOBAL DIŞ PAZARDA LOJİSTİK YATIRIMLARINI HIZLANDIRIYOR

5 Eylül 2017

Global pazarda karayolu, denizyolu, hava nakliye, kombine taşımacılık, proje taşımacılığı hizmeti sunan BGL, yurtdışındaki yatırımları artırmaya devam ediyor.

BARSAN LOGISTICS (pdf)

DÜŞÜNCE HIZINDA LOJİSTİK (pdf)

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK AMERİKA’DA 12 OFİS AÇACAK (pdf)

BGL’NİN ÇİN-BANGLADEŞ-CIS-RUSYA SERVİSİNE TALEP ARTIYOR

6 Haziran 2017

BGL’NİN ÇİN-BANGLADEŞ-CIS-RUSYA SERVİSİNE TALEP ARTIYOR

Haziran 2017

Avrupa, Amerika, Uzakdoğu gibi dünya çapında ticaretin yoğun olduğu stratejik lokasyonlarda yaptığı yatırımlarla denizyolu taşımacılığında hızlı ve güçlü bir büyüme yakalayan Barsan Global Lojistik’in, Çin ve Bangladeş’ten, Türk Cumhuriyetleri (CIS) ve Rusya’ya sunduğu deniz+demiryolu bağlantılı mutlimodal servisi ciddi talep görüyor.

Entegre hizmet veren Barsan Global Lojistik, dünya çapında ticaretin yoğun olduğu stratejik lokasyonlarda yaptığı ve yapmaya devam ettiği yatırımlarla global bir şirket olarak tanınıyor. BGL, Çin’den Amerika’ya, Türkiye’den tüm dünyaya, Avrupa– Çin– Amerika arası hatlarda global yapısı ile uluslararası deniz nakliye sektörünün de öncü forwarderları arasında yer alıyor.

Amerika’da 8, Çin’de 5 lokasyonda, Avrupa’nın hemen her ülkesinde kendi depo ve ofisleri bulunduğunu aktaran Barsan Global Lojistik Deniz Nakliye Direktörü Burak Çelikkaya, “Lojistik merkezlerimizde yaptığımız konsodalisyonlar ile müşterilerimize önemli fiyat ve zaman avantajları sağlıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerde çıkış ve varış limanlarında sahip olduğumuz lojistik altyapımız sayesinde kapıdan kapıya; fabrikadan mağazaya, tedarikten üretim bandına kadar çeşitli formatlarda sevkiyat ve katma değerli servisler sağlıyoruz” dişyor. BGL ayrıca her ülke içinde kendi depolarına bağlı multimodal taşıma çözümleri oluşturarak iş ortaklarına alternatif ve maliyet avantajları sunuyor. Ayrıca Çin ve Bangladeş’ten topladığı ürünleri denizyoluyla belli bir noktaya kadar getirip daha sonra demiryolu ile Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’ya taşıyor. Çelikkaya, bu servisin yoğun talep gördüğünü anlatıyor.

DENİZYOLUNUN PAYI %60’LARA ULAŞTI

Dünya ticaretinde taşımaların yaklaşık %70’inin denizyoluyla yapıldığını belirten Burak Çelikkaya, Barsan’da denizyolu taşımcılığının oranının ise %60’lar düzeyinde olduğunu aktarıyor. Çelikkaya, denizyoluyla başlıca hizmet sundukları sektörleri; tekstil, ilaç, hammadde, elektronik, mermer ve mobilya olarak sıralıyor. Her sektör için farklı çözümler sunabildiklerinin altını çizen Çelikkaya, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Müşterilerimizden gelen talepler, sektör belirlememizde önemli etken. Barsan olarak, teknolojideki gelişmelere, sahip olduğumuz bilgi işlem kadromuz ve altyapımız ile çok çabuk adaptasyon sağlamamız, güçlü teknolojik altyapımız ile müşterilerimize özel çözümler üretmemiz en büyük avantajımız. Sahip olduğumuz geniş lokasyon ve acente ağımız ile özellikle dünya ticaretinin yoğunlaştığı bölgelerdeki lojistik merkezlerimiz de önemli bir ayrıcalığımız. En büyük farklarımızdan birisi de her talep için en hızlı yatırım, çözüm ve alternatifleri oluşturmamız, iş ortaklarımıza imkânsız denilecek sürelerde çözüm yolları sunmamız. Örneğin, tekstil sektörü için barkodlu mal kabul, stok, yükleme ve seyir süresince koli bazlı yük takibi yapıyoruz. Mermer ve ağır yükler için yurtdışında ağır tonaj koridorlarında bulunan depolarımız sayesinde ihracat ülkesinden yüksek (maksimum) tonajlı çıkışlar yapıyor ve yük sahibinin maliyetini önemli oranlarda düşürüyoruz.”

YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

2017 ve 2018 yıllarında Afrika ve Doğu Avrupa’da dahil olmak üzere ticaretin yoğun olduğu ülkelerde ve lokasyonlarda lojistik merkez yatırımlarına devam edeceklerinin altını çizen Burak Çelikkaya, “Hedefimiz, lojistik sektöründe dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer almak” diyor.

Ticaret bağlantısı ve alternatif taşıma modelleri (deniz-kara-hava-demiryolu) yönünden Türkiye’nin jeopolitik olarak mükemmel bir noktada yer aldığını vurgulayan Burak Çelikkaya, gümrük mevzuatında yapılacak yeni düzenlemeler, kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı uygulamaların yaygınlaşmasının lojistik sektörünün gelişmesine büyük katkı sunacağını aktarıyor.

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK: HEDEF İLK 10

2 Haziran 2017

BGL’DEN GLOBAL TALEPLERE YERİNDE ÇÖZÜMLER

1 Haziran 2017

Barsan Global Lojistik, tekstil ithalat ve ihracatçısının yoğunlaştığı bölgelerde varlığını güçlendiriyor. BGL, gelecek iki yılda Afrika ve Doğu Avrupa’ya da yatırım yapacak.

BARSAN LOJİSTİK HEDEF BÜYÜTTÜ (pdf)

BARSAN 20 YENİ MERKEZ AÇACAK (pdf)

TÜRK İHRACATINI GEÇİŞ ÜLKELERİ ENGELLİYOR (pdf)

SKY IS THE LIMIT FOR BARSAN GLOBAL LOGISTICS 

Mayıs 2017

$ 30 MILLION WAREHOUSE INVESMENT FROM BGL

Mayıs 2017

BARSAN, RUSYA’DAN MEKSİKA’YA 9 ÜLKEDE YENİ OFİS AÇACAK (pdf)

YILIN LOJİSTİKTE BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

4 Mayıs 2017

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR (pdf)

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK’E YILIN ‘SINIRLARI AŞAN LOJİSTİK’ ÖDÜLÜ

1 Mayıs 2017

BGL, UTA Lojistik Dergisi tarafından düzenlenen ‘Lojistikte Başarı Ödülleri’nde, yurt dışında gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarıyla ‘Yılın Sınırları Aşan Lojistik Ödülü’ne layık görüldü.

BARSAN İSPANYA’DAN TÜRKİYE’YE LOJİSTİK TRAFİĞİNİ HIZLANDIRACAK

2 Nisan 2017

BARSAN WILL ACCELERATE THE LOGISTICS TRAFFIC TO TURKEY FROM SPAIN

2 Nisan 2017

LOJİSTİKTE DİJİTALLEŞME RÜZGARI ESİYOR (pdf)

BARSAN TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DEPOSUNU YAPIYOR

1 Mart 2017

LOJİSTİKTE ANAHTAR TESLİM MODELİ (pdf)

BGL 20 YENİ LOJİSTİK MERKEZ AÇACAK

1 Ocak 2017

BARSAN HOLLANDA’YA ÇIKARMA YAPACAK

1 Ocak 2017

BARSAN GLOBAL LOJİSTİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI CENGİZ ÇAPTUĞ

1 Ocak 2017

KARBONDA DENGEYE DOĞRU (pdf)