TEDARİK ZİNCİRİ ÇÖZÜMLERİ

Barsis ve Barport yazılımlarıyla sektörde öncü olduk

Barsan Global Lojistik, ortaya koyduğu inovatif çözümler ile müşterilerine kaliteli, hızlı, esnek ve dinamik bir yapı sunarak müşterilerinin memnuniyetini sürekli arttırmaktadır. Bu Barsan’ın en önemli gücüdür. 42 kişilik mühendis & yazılım kadromuzla ‘müşteriye göre özelleştirilebilen’ yenilikçi ve öncü yazılım çözümleri geliştirmektedir.

Geliştirdiğimiz Barsis ve Barpot sistemleri ile ilk sipariş aşamasından teslim aşamasına kadarki bütün süreçler entegre olarak uçtan uca (end to end) izlenebilmektedir ve raporlanabilmektedir.

Barsan Global Lojistik, yeni nesil teknolojileri kullanarak sektörün ihtiyaçlarına öncülük eden çözümler sunmaktadır.

Bu bağlamda Ar-Ge ve yazılım geliştirme faaliyetlerinin çeşitliliğini artırmak ve yeni teknolojileri adapte etmek için 2015’de Ar-Ge ekibini ITU Teknokent’e taşımıştır.

Barsan Global Lojistik, 25 yıldır süregelen Ar-Ge ve yazılım faaliyetleri ile katma değeri yüksek, sektörün ihtiyaçlarına öncülük eden çözümler sunmaktadır. Barsan Global, Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin çeşitliliğinin artması ve buna bağlı olarak ekibinin büyümesi neticesinde 2019 yılında Ar-Ge birimini Şişli’de bulunan genel merkezine taşımıştır.

Barsan Global, 2018’e kadar İTÜ Teknokent ve TÜBİTAK işbirliğinde bir çok proje hayata geçirmiştir.

Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin çeşitliliğinin artması ve buna bağlı olarak ekibinin büyümesi neticesinde 2019 yılında Ar-Ge birimini Şişli’de bulunan genel merkezine taşımıştır.

 

TEDARİK ZİNCİRİ ANALİZİ & TASARIMI

Uzman kadromuzun yaptığı ‘mevcut durum analizi’ ve ‘çözüm tasarımı’ çalışmaları ile müşterimize lojistik ağı stratejisinden, sevkiyat tasarımına, depo yönetimi planlamasından envanter analizine kadar tüm alanlarda en uygun çözümleri sunuyoruz.

BGL ÇÖZÜMLERİ

TEDARİK ZİNCİRİ

Taşımacılık

Depo dağıtım merkezi yönetimi

Gümrükleme- Dış ticaret çözümleri

ENTEGRE İŞ YÖNETİMİ

Uluslararası finans sistemi çözümleri

CRM ve iş zekası çözümleri

E-Fatura çözümleri

Elektronik Arşiv

MOBİL UYGULAMALAR

Web portal çözümleri

IPad uygulamaları

PERFORMANS ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal performans yönetimi

Hizmet performansı

BARSİS

Barsis ile işleri kişilere bağlı olmaktan çıkardık; kurumsal devamlılığın artırılmasını hedefledik.

Tüm operasyonlarımızı geliştirdiğimiz tedarik zinciri yönetimi sistemi olan Barsis ile yürütüyoruz. Barsis sisteminde süreçlerin izlenebilirliği ve birbirleriyle olan bağlantısını esas alıyoruz. Bilgi güvenliği ve bütünlüğünü bu esaslar temelinde sağlıyoruz.

Barsis programımız, dünyada 49 ülkede 100’den fazla lokasyonda gerçekleştirdiğimiz tüm lojistik iş süreçlerini tek çatı altında toplayarak, diğer sistemler ile sorunsuz entegrasyon sağlayabiliyor. Gümrükleme işlemlerinin tüm aşamalarının dijital ortamda hem şirketimiz hem de müşterilerimiz tarafından adım adım takip edilebilmesi, e-arşiv sistemi ile süreçlerdeki evrakların dijital ortamda saklanarak ulaşımının kolaylıkla sağlanması, filomuzdaki araçlarımızı anlık olarak takip edebildiğimiz kendi yazılımımız olan online araç takip sistemimize müşterilerimizin de müşteri portalımızla ulaşarak yüklerinin taşındığı araçları anlık olarak takip edebilmeleri, sunduğumuz ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

Müşterimizin yurtdışındaki fabrikasında bulunan üretim bandına kadar tüm süreci, sürecin her aşamasında müşterimizin sistemi ile online entegre olarak veri alışverişinde bulunup haberleşerek yönetiyoruz.

Barsan tarafından taşınan bütün yükler Barsis tarafından takip ediliyor. Yüklerin taşındığı araçlar, plaka ve şoför bilgisi, çıkış- varış noktaları, araç içinde eğer parsiyel ise hangi yükler olduğu sistemden  izleniyor. Yükün müşteriye teslimi, sisteme taranan kaşe/ imzalı teslim belgesiyle görüntüleniyor.


1988 Bilgi İşlem departmanını kurduk. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek gümrükleme işlemlerinde bilgisayar sistemlerini kullanmaya başladık. Bilgisayar ile ilk beyanname yazımını gerçekleştirdik.

1991 Entegre lojistik için altyapı çalışmalarına başlayarak Gümrükleme ve Stok Yönetimi hizmetlerini birleştirdik.

1993 TIR filosunda uydu takip ve izleme sistemini uygulamaya başlayan ilk şirket olduk.

2015 İTÜ Teknokent’e taşındık.İTÜ Teknokent ve TÜBİTAK iş birliğinde 2015-2018 yılları arasında pek çok yeni projeye imza attık.

2019 Ar-Ge ve Yazılım Birimi Şişli’de bulunun genel merkeze taşındı.

BARPORT

Barport ile müşterilerimize KPI ölçümleme fırsatı sunuyor ve operasyonlarının her aşamasında anlık bildirimler yapıyoruz.

Müşterilerimiz web ve iPad üzerinden rahatlıkla kullanabildikleri Barport programı ile yükleriyle ilgili tüm süreçleri diledikleri zaman kontrol edebiliyor, istedikleri kriterler bazında raporlar tasarlayabiliyor ve yüklerin dökümanlarına ulaşabiliyor. Barport ile müşteriye özgü çözümler geliştirip, onlar için değer yaratıyoruz.

TEK TUŞLA SAHA YÖNETİMİ

BGL personeli cep telefonları ve tabletlerle, sahada tek tuşla hızlı bir şekilde operasyonlarını yönetebiliyor. Müşterilerimiz de böylece işleriyle ilgili durumları personelin bilgisayar başına geçip veri girişi yapmasını beklemeden anlık olarak izleyebiliyor.

Barsan Global, geliştirdiği bütün süreçlerde iş’in izlenebilirliğini esas almaktadır. Nakliye, gümrükleme, antrepo ve depolama kendi içerisinde bağımsız fakat birbirine bağlı uçtan uca entegre lojistik yapısını esas alarak kurulmuştur.