DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

F.M.C Sertifikası & NVOCC

Başta Uzak Doğu, Amerika ve Avrupa olmak üzere Shanghai, Shenzhen, Hong Kong, Yiwu, Seul, New York, Los Angeles, San Francisco, Miami, Houston, Chicago, Barcelona, Nurnberg, Coventry, Toronto, Sao Paulo  gibi dünyanın en önemli liman ve ticaret şehirlerinde kurduğumuz konsolidasyon ve dağıtım depolarımızla, deneyimli Türk ve lokal yabancı kadromuzla müşterilerimize geniş hizmet yelpazesinde maliyet odaklı çözümler sunuyoruz.

Müşterilerimizin transit süre ihtiyaçlarına göre gerekli analizleri yaparak, alternatif rota ve armatör opsiyonlarla butik hizmet veriyoruz. Uzak Doğu ve Amerika’da sahip olduğumuz NVOCC belgeleri ile denizyolu taşımacılığında iddialıyız.

Çin’den Amerika’ya, Türkiye’den tüm dünyaya, Avrupa– Çin– Amerika arası çıkış ve varış limanlarında sahip olduğumuz lojistik altyapımız sayesinde kapıdan kapıya; fabrikadan mağazaya, tedarikten üretim bandına kadar çeşitli formatlarda sevkiyat ve katma değerli servisler sağlıyoruz. Dünya genelinde Barsan depolardan Barsan depolara taşıyarak stok maliyetimizi düşürüyor; sipariş bazında sevkiyatlar yaparak teslimat sürelerini kısaltıyoruz.

Dünyanın limanlara yakın bir çok noktasında var olan özmal lojistik terminaller sayesinde makul depolama fiyatları ile gönderici ve alıcılara sipariş bazında stok ve istendiğinde teslimat yaparak, müşterilerin stok maliyetlerini sıfıra düşürüyoruz.

Ağır tonaj yasaklı bölgelerde; ağır tonaj koridoru içinde bulunan depolarımız sayesinde max payload ile çıkış ülkesinden konteyner çıkışı ile birim taşıma maliyetini ciddi şekilde düşürüyoruz.

Ayrıca her ülke içinde kendi depolarımıza bağlı multimodal taşıma çözümleri oluşturarak iş ortaklarımıza alternatif ve maliyet avantajları sunuyoruz.

Dünya ticaretinde taşımaların yaklaşık % 70’i denizyolu ile yapılıyor. Barsan Global Lojistik olarak denizyolu taşımacılığı oranımız %60’a ulaştı. Lojistik merkezlerimizde yaptığımız konsodalisyonlar ile müşterilerimize önemli fiyat ve zaman avantajları sağlıyoruz.

 • F.M.C (Federal Maritime Commission) Sertifikası & NVOCC & C TPAT
 • Kapıdan kapıya hizmet
 • Dünyanın her yerinden her yerine deniz nakliye bağlantılı multimodel çözümler (tren, barge, mafi gibi gemi ve ekipmanlar ile )
 • Dünya genelinde proje taşımacılığı
 • Depolarda barkod ile mal kabul, stoklama, sipariş bazında yükleme ve takip
 • Avrupa, ABD ve Uzakdoğuda özmal aktarma merkezleri (cross docking)
 • Full ve parsiyel taşımacılık çözümleri (CFS- CY)
  ABD <> Türkiye
  ABD <> Çin
  ABD <> Avrupa
  Avrupa <> Çin
 • Tüm süreçleri ve yükleri koli bazında online takip imkanı, raporlama
 • Seyir esnasında Barsan portal üzerinden, yük veya konteyner takip etme
 • Çıkış, varış ihbarlarının müşterilere emaille otomatik bildirimi
 • Talep edilen her ülkede hızlı yatırım ve operasyon imkanı
 • Departman olmaksızın her an ulaşılabilir gerçek zamanlı  operasyon takip eden müşteri temsilcileri ile kesintisiz hizmet
 • Dünya genelinde bulunan Türk personel ile operasyonu bizzat yürütme imkanı

300.000 TEU

2022 yılında dünya genelindeki operasyonlarımızda 300.000 Teu’luk bir yük hacmine ulaştık. Bu rakamın % 25’lik kısmı ABD ve Uzakdoğu depolarımızda gerçekleştirdiğimiz ‘parsiyel konsolidasyon’dan sağlandı.

Hizmet verdiğimiz sektörlerin başında tekstil, ilaç, hammadde, elektronik, mermer ve mobilya geliyor. Her sektör ve her talep için farklı ve hızlı çözümler sunabiliyoruz. Örneğin, tekstil sektörü için barkodlu mal kabul, stok, yükleme ve seyir süresince koli bazlı yük takibi yapıyoruz.

Mermer ve ağır yükler için yurtdışında ağır tonaj koridorlarında bulunan depolarımız sayesinde ihracat ülkesinden yüksek (maksimum) tonajlı çıkışlar yapıyoruz ve yük sahibinin maliyetini önemli oranlarda düşürüyoruz.