İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Çalışanları için en güvenli iş ortamına sahip kurum olmak iddiamızı iş sağlığı güvenliği ve yol güvenliği performansımızı sürekli iyileştirerek sürdürüyoruz.

Sürücülerimizi ve mavi yaka çalışanlarımızı işe alımlarından itibaren periyodik sağlık denetimlerine tabi tutuyoruz. Tüm operasyonlarımızda ortaya çıkabilecek sağlık ve güvenlik risklerinin analizini yapıyor, gerekli önlemleri alarak bu riskleri bertaraf ediyoruz. İSG bilincinin yaygınlaştırılması için sürekli eğitimler ve düzenli iç paydaş toplantıları organize ediyoruz.

Gürültü, toz, ışık ölçümleri analizleri akredite kuruluşlar tarafından düzenli olarak yapılıyor. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının devamlılığını güvence altına alıyoruz, doğru kişisel koruyucu ekipmanların kullanılmasını sağlıyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi

Cep İSG Eğitimleri

Yurt içindeki tüm operasyon noktalarımızda Cep İSG eğitimleri yapıyoruz. 15 dakikalık Cep İSG eğitimleri, depo sorumluları tarafnıdan haftada bir gün mesai başlarında tüm çalışanlara veriliyor.

İSG İç Paydaş Toplantıları

Türkiye genelinde tüm bölgelerin depo temsilcileri, insan kaynakları yöneticileri ve İSG uzmanlarının katılımıyla video konferans toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılar aracılığıyla operasyon bölgelerimizdeki iyi İSG uygulamalarının tüm bölgelerde iletişimini ve yaygınlaştırılmasını sağlıyoruz. İSG performansımızı ortak göstergeler ve somut hedeflerle yönetiyoruz.

Kör Nokta Işığı

Depolarda kör nokta kazalarını önleyebilmek için forkliftlerin üzerine mavi bir ışık yerleştiriyoruz. Bu şekilde fark edilmeyebilecek bir noktadan yaklaşan bir forkliftin geldiğini diğerleri rahatlıkla görebiliyor.

NFPA Standardında Yangın Sprinkler Sistemi

Depolarımızda, endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan söndürme sistemlerinden olan otomatik Sprinkler sistemine geçtik. Bu sisteme sahip olan binalarda çıkan yangınların %95’i daha başlangıç aşamasında sönüyor. Muhtemel bir yangını henüz yayılmadan söndürme konusunda oldukça etkili olan bu sistem özellikle yüksek depolama alanlarındaki yangın riskine karşı en etkili önlemlerden biri.

Ramak Kala Kutuları

Depolarımızda Ramak Kala sistemini aktif olarak kullanılacak şekilde yerleştirdik. Tüm depolarımızda İSG uzmanlarımız tarafından çalışanlarımıza Ramak Kala eğitimleri verildi.

Yol Güvenliği

Sürücülerimizin yollardaki en güvenli ve en güvenilir sürücüler olmasını hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda BGL Uluslararası Tır Şoförü Yetiştirme Programı’nı geliştirdik. Tüm araçlarımız uydu takip sistemi ile anlık takip ediliyor ve hız limitleri düzenli kontrol ediliyor. Tüm sürücülerimizin güvenli sürüş performansları değerlendirilerek bir ihtiyaç görüldüğünde yeniden ilgili eğitime yönlendiriliyor.

BGL Uluslararası Tır Şoförü Yetiştirme Programı

BGL Uluslararası Tır Şoförü Yetiştirme Programı; eğitimleri ve oluşturduğu güvenlik kontrol sistemiyle sadece Barsan’a değil aynı zamanda kara nakliye sektörüne de yetkin ve güvenilir insan kaynağı yetiştiriyor. Sürücülerimiz, şahsına araç zimmetlenmeden önce dokuz aylık bu eğitimi tamamlıyor.

Uzun yol sürücülerimizin sağlık kontrollerinden uydu takip performans derecelerine, dinlenme sürelerinden ruh hallerine kadar her durumu dikkate alıyor ve bu veriler doğrultusunda yol planlaması yapıyoruz.